Nyní se nacházíte: Úvod > Audity > Softwarový audit

Softwarový audit

Co je to softwarový audit?

Softwarový audit znamená provedení kontroly všech počítačů a zjištění veškerého instalovaného software. Následně pak provedení  porovnání instalovaných softwarových licencí a zakoupených (těch, které je zákazník schopen doložit jako zakoupené) softwarových licencí.

Co je výsledkem softwarového auditu?

Výsledkem softwarového auditu je seznam veškerého instalovaného software na počítačích zákazníka s označením licencí, které nejsou zakoupené. Na základě tohoto výsledku se pak zákazník rozhodne, zda dokoupí potřebný počet softwarových licencí, nebo odstraní nezakoupené licence software z jeho počítačů.

Proč dělat softwarový audit?

Důvodem k vykonávání softwarového auditu je předcházení situacím, kdy dochází k porušování autorského zákona na straně organizace, která má na svých počítačích instalovány nezakoupené licence software.

Pokud dojde k situaci kdy má organizace na svých počítačích instalován software, na nějž nemá zakoupeny licence, jedná se o porušení autorského zákona, které je u nás trestným činem. Trestá se při škodě do 200.000,- Kč pokutou do výše 2 mil. a propadnutím věci a při škodě nad 200.000,- Kč odnětím svobody až na 2 roky,  pokutou do výše 2 mil. a propadnutím věci.

Zodpovědnost za dodržování autorského zákona nese organizace, ne uživatel - to znamená její ředitel, pakliže neprokáže, že dostatečně zajistil jeho dodržování.

Máte zájem o více informací k softwarovému auditu? Vyplňte laskavě tento formulář.

Jméno a příjmení:
E-mail:
Telefon:
Text dotazu:

Novinky

NABÍDKA ZAMĚSTNÁNÍ

V současné době hledáme vhodné uchazeče na pozici Servisní technik IT

 

Partnerský den 2017

Dne 14.9.2017 se uskutečnilo na hotelu Prachárna v Olomouci již tradiční setkání  obchodních přátel firmy ROOT. Fotografie z akce a více informací naleznete ZDE.

 

 

Dne 16.6.2016 proběhl na pobočce v Olomouci seminář na téma Přechod na Windows 10? ... aneb co nám přinese/nepřinese Windows 10.

 

Upozornění pro uživatelé starších operačních systémů. MICROSOFT začal automaticky instalovat Windows 10. Co Vám hrozí?

 

ROOT IT s.r.o.
Kollárova 808/5
784 01 Litovel
tel. 585 344 056
IČO: 06447171

 

Proč ztrácet čas a nervy s nákupem počítačů pro firmu v e-shopech, když je můžete koupit snadno a bez starostí?

 

S týmem ROOT IT rychle a spolehlivě.

fotka root


 

Nejste spokojeni se službami vašeho správce sítě? Vyplňte své jméno a tel. číslo a my Vám zavoláme…

© 2011 ROOT, všechna práva vyhrazena
Tvorba www stránek: NETservis s.r.o.